Žádné produkty v košíku.

Návod na lepení tapet

 

1. Příprava stěny před lepením: Stěna musí být čistá, hladká a zbavená jakýchkoliv zbytků – např.: staré lepidlo, zbytky tapet atd. Pokud stěna není rovná, jsou na ní díry a nerovnosti, je potřeba stěnu zatmelit. Následně pro jistotu doporučujeme podklad napenetrovat pro lepší proschnutí.

2. Příprava lepidla pro tapetu: Použijte lepidlo které je součástí balení nebo jakékoliv jiné běžné lepidlo na tapety.

3. Příprava před: Nejdůležitější je umístit rovně první pruh. Nejjednodušší postup je za pomocí vodorovné a svislé pomocné čáry, která se nakreslí tužkou pomocí vodováhy.
Tyto čáry nám určují okraj fototapety na zdi. Rovnoměrně, důkladně a v dostatečném množství rozetřete lepidlo na první arch fototapety.  Při aplikaci lepidla se vždy řiďte návodem u lepidla.

4. Vlastní lepení fototapety: Přiložte první díl na pomocnou čáru a opatrně pomocí suché čisté štětky nebo válečku vyhlaďte díl ze shora dolů a vytlačte vzduchové bubliny od středu do stran.
Pokračujte s nalepováním dalších dílů, které nechte vždy 2-3 mm přesahovat.

5. Schnutí:  Schnutí fototapety na zdi by mělo být pomalé a při pokojové teplotě.  Při vysoké teplotě může dojít k rychlému schnutí na zdi a následkem toho může dojít k rozevírání spojů a vzniku prasklin.
Přesahující okraje tapety po uschnutí ořízněte na zdi zlamovacím nožem.

Jedná se o papírový materiál a proto je nutné dbát opatrnosti a striktně dodržovat Návod na lepení fototapet na zeď.
Před lepením je třeba motiv rozložit a překontrolovat, po nalepení nemůže být případná reklamace uznána.
Nedodržení výše uvedeného postupu může být důvodem k zamítnutí reklamace zakoupených fototapet.